APIE MUS
VEIKLOS PLANAI
VEIKLOS ATASKAITOS
VYKDOMI PROJEKTAI
NAUJIENOS
SKELBIMAI
RENGINIAI
NAUDINGOS NUORODOS

Frančizė

Frančizės samprata

Frančizė - tai viena iš galimybių pradėti savo verslą. Verslininkas, vykdantis veiklą pagal frančizės sutartį, įgyja teisę naudotis frančizės pardavėjo sukurtu verslo modeliu, įmonės vardu, prekiniu ženklu, gamybos technologijomis, teikti tokias pačias paslaugas ir kita.
Už galimybę naudotis šiomis teisėmis frančizės pirkėjas frančizės pardavėjui moka atlygį, numatytą sutartyje. Jis gali susidėti iš pradinio mokesčio ir/arba reguliariai mokamos procentinės dalies nuo frančizės naudotojo pajamų. Atlygis yra susitarimo objektas.
Frančizė yra patraukli mažesne verslo rizika. Frančizės pardavėjas sutartyje numatyta tvarka teikia pagalbą (konsultacijas) frančizės pirkėjui pradedant ir plėtojant verslą. Kartu su frančize jos pirkėjas įgyja ir dalį vartotojų, kurie jau naudojasi frančizės tinklu.
Verslas pagal frančizės sutartį turi ir trūkumų. Frančizės naudotojas yra labai priklausomas nuo frančizės pardavėjo. Veikla vykdoma griežtai laikantis frančizės sutarties. Taip ribojama verslininko saviraiška. Frančizės teisių įsigijimas gali pareikalauti didelių investicijų.

Informacija apie parduodamas frančizes

Kaip potencialus frančizės pirkėjas gali sužinoti apie siūlomą parduoti frančizę? Potencialus frančizės pirkėjas gali:
• kreiptis į žinomas veikiančias frančizės bendroves. Apie kai kurias frančizės bendroves, veikiančias Lietuvoje, galima sužinoti šiame • atlikti paiešką internetinėse duomenų bazėse;
• sužinoti apie siūlomą frančizę per skelbimus laikraščiuose ar žurnaluose, pvz., Franchise World (Frančizės pasaulis);
• sutikti frančizės pardavėją specializuotose frančizės parodose;
• kreiptis į frančizių asociacijas.

Atgal

Projektą remia Lietuvos Respublika


Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga