APIE MUS
VEIKLOS PLANAI
VEIKLOS ATASKAITOS
VYKDOMI PROJEKTAI
NAUJIENOS
SKELBIMAI
RENGINIAI
NAUDINGOS NUORODOS

Naujienos

EK teiraujasi nuomonės dėl Europos privačios bendrovės statuto

data: 2007-08-02 16:06

Ūkio ministerija kviečia šalies verslo atstovus ir kitus suinteresuotus asmenis pareikšti Europos Komisijai (EK) nuomonę ir komentarus dėl sunkumų, kuriuos Europos Sąjungoje (ES) patiria bendrovės, ypač mažos ir vidutinės įmonės, užsiimdamos verslu, pažengiančiu valstybės ribas. Nuomonė taip pat laukiama dėl tikslingumo parengti visoje Bendrijos teritorijoje tiesiogiai taikytiną ES teisės aktą – Europos privačios bendrovės statutą.

EK rengiamų viešų konsultacijų dėl svarstomo parengti Europos privačios bendrovės statuto tikslas – iš verslo atstovų sužinoti, ar vieningoje rinkoje bendrovėms, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms, yra kliūčių užsiimti peržengiančiu vienos valstybės ribas verslu ir su kokiomis kliūtimis susiduriama. Gavusi šią informaciją EK priims sprendimą dėl Europos privačios bendrovės statuto parengimo, jo turinio ir atliks šio teisės akto poveikio vertinimą.

Pasak Ūkio ministerijos sekretorės Alinos Mačiulytės, nauja ES lygio teisinė forma – Europos privati bendrovė – galėtų būti tinkama priemone sunkumų, kuriuos patiria mažos ir vidutinės įmonės, plėtodamos verslą kitose ES valstybėse narėse, pavyzdžiui steigdamos dukterines bendroves ar filialus, pašalinimui.

EK parengtas konsultacinio dokumento tekstas anglų kalba bei adresai, kuriais tiesiogiai EK iki šių metų spalio 31 d. galima pateikti nuomonę ir atsakymus į klausimus, nurodyti interneto svetainėje: . Tam, kad ateityje Lietuvos pozicija būtų tinkamai atstovaujama, Ūkio ministerija prašo informuoti jos specialistus apie pateiktą nuomonę ir komentarus EK.

Išsamesnė informacija lietuvių kalba pateikta Ūkio ministerijos tinklapio www.ukmin.lt skiltyje „Įmonių teisė“.


Atgal

Projektą remia Lietuvos Respublika


Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga