APIE MUS
VEIKLOS PLANAI
VEIKLOS ATASKAITOS
VYKDOMI PROJEKTAI
NAUJIENOS
SKELBIMAI
RENGINIAI
NAUDINGOS NUORODOS

Naujienos

Lietuvos verslą skatinančios iniciatyvos bus pristatytos Europoje

data: 2007-09-14 11:20


Pretendentais į Europos verslininkystės apdovanojimus ir geriausiomis verslą skatinančiomis nacionalinėmis iniciatyvomis Ūkio ministerija pripažino Druskininkų savivaldybės administracijos paraišką „Savivaldybės priemonių kompleksas Druskininkų kurortui atgaivinti“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos paraišką „Paramos teikimas aukštųjų ir vidutiniškai aukštų technologijų smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms Klaipėdoje“.
Druskininkų savivaldybės administracijos projektu buvo sukurta ilgalaikių darbo vietų, į miestą pritraukta privačių investicijų, sumažinta sezoniškumo įtaka paslaugų vartojimui, pagerintas kurorto ir Lietuvos įvaizdis.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos projektu įmonės ir asmenys buvo paskatinti kurti naujus inovatyvius produktus ar paslaugas, sudaryti sąlygas kelti kvalifikaciją jau dirbantiesiems ir įsidarbinti jaunimui.
Paraiškas vertino ir nacionalinės atrankos nugalėtoją atrinko ūkio ministro įsakymu sudaryta Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos komisija.
Europos Komisija (EK) šiemet jau antrą kartą inicijuoja Europos verslininkystės apdovanojimų konkursą. Jame gali dalyvauti Europos Sąjungos šalių, Islandijos, Norvegijos, Turkijos valstybės valdymo ir savivaldybių institucijos bei viešosios įstaigos, kurių savininkė ar bent viena iš dalininkų yra valstybė ir (ar) savivaldybė. Vertinami projektai, kurie per dvejus metus iki apdovanojimų paskelbimo inicijavo ir įgyvendino (įgyvendina) pažangias verslą skatinančias iniciatyvas. Apdovanojimais siekiama skatinti palankios verslui politikos formavimą, verslininkų svarbos visuomenėje pripažinimą, pademonstruoti sėkmingiausius verslo politikos ir praktikos pavyzdžius.
Apdovanojimai skiriami pagal verslumo skatinimo, įmonių steigimo ir jų plėtros skatinimo, biurokratinių procedūrų verslui steigti (plėtoti) supaprastinimo, investicijų į visuomenės švietimą verslininkystės srityje; socialiai atsakingo verslo plėtros nominacijas.
Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinė atranka – tai pirmasis Europos verslininkystės apdovanojimų etapas. Nacionalinės atrankos metu išrinktos geriausios verslą skatinančios iniciatyvos bus nominuotos antrajam etapui – Europos verslininkystės apdovanojimams ir konkuruos su kitų Europos šalių pretendentais dėl pagrindinio prizo bei kitų apdovanojimų už kūrybiškiausią ir labiausia įkvepiančią verslo iniciatyvą. Europos verslininkystės apdovanojimai bus įteikti šių metų pabaigoje Briuselyje vyksiančiame renginyje.

Dokumento tekstas iš


Atgal

Projektą remia Lietuvos Respublika


Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga